כתבו עלינו בעיתון

 
 
שווים על הבר

יוצא לכן לתהות לאן כל הגברים נעלמו? עכשיו יש קצה חוט. באילקה בתל אביב תמצאו אותם וגם היצע אלכוהול מרשים וצוות ברמנים מחויך

אולי זו תחושת ההקלה הקולקטיבית של מוצאי יום כיפור (נכתבנו בספר החיים, כופרים) שמוציאה אנשים מהבית בהמוניהם, אבל ה"אילקה", בר חדש במפגש הרחובות דיזינגוף וז'אן ז'ורס בתל אביב, היה מפוצץ. לא יודעת, לא היה מקום להכניס סיכה, מה שלא מנע מעוד ועוד אנשים להיכנס פנימה. בדרך כלל זה מתכון לאסון - אין מקום לשבת, למישהי נשפכת השתייה, מישהי אחרת מקבלת כווייה מסיגריה - אבל הפעם כולם היו טובים, חייכו אחד לשני וביקשו יפה סליחה. רויטל אמרה שזה בגלל שכולם שבעים. יש מצב.

עכשיו, הייתי יכולה להתפייט על כך שהמקום מואר יחסית, לספר לכם שהבר, שבנוי בצורת ר', מזמין פלירטוטים, ועל זה שהקומה למעלה היא יותר סלונית ורגועה, עם ספות ופינות ישיבה לזוגות או חבורות. אבל מי שם לב לזה בכלל? הדבר הראשון שמשך את תשומת ליבנו הוא שיש אחלה אוכלוסיה. אני לא יודעת מאיפה הם באו, אבל הייתי שמחה לדעת לאן הם הולכים. נכון שהרבה פעמים יוצא לכן לתהות לאן יוצאים כל הגברים השווים? אז עכשיו יש קצה חוט.

מתוך ההיצע האלכוהולי המרשים (או במילים של ליבי: הלוואי שהיה לי כזה בר מעל המיטה), הזמנו לסיבוב ראשון של שתיית פוסט יום כיפור מרטיני ביאנקו (26 ₪), חצי ליטר גולדסטאר (22 ₪) ופור רוזס (30 ₪). המלצרית שהושיטה לנו את השתייה (כאמור, לא היה מקום לשבת) הייתה מותק, והצליחה לתמרן בין כל האנשים באופן מרשים. הברמנים גם הם היו מרשימים. סתם, שתדעו. עיון מעמיק בתפריט העלה שהם מגישים טאפאס ב- 12 ₪ לאחד, ואפילו יש, לשמחת יהדות מזרח אירופה, כבד קצוץ עם שביבי בצל. טווח המחירים של תפריט האוכל נמתח עד ל- 36 ₪ למנה היקרה ביותר ונעצר שם. גם מחירי האלכוהול ידידותיים לשותה.

באווירת הסליחות הכללית (וגם בזכות העובדה שסוף סוף התיישבנו) אף אחת לא התעצבנה על יודה שאיחר, וכשהוא הגיע שמחנו לסיבוב נוסף של בירות. למען הסר ספק, אם זה לא היה ברור עד עכשיו, האילקה הוא מקום מעולה שחבל לכם על הזמן. הבעיתיות היחידה הייתה אקלימית - היה קצת חם. חוץ מזה הכל היה מצוין. וכך, כשהאנשים מסביבנו שמחים והמוזיקה טובה, הרמנו לחיים לכבוד זה שעוד שנה חלפה לה ונראה שעברנו גם הפעם את הסלקציה של אלוהים (טפו, טפו, טפו).

שנה טובה, אפילו אם קצת באיחור

 תמי רון
עכבר און ליין, 06/09/2015